Šalčio nepabūgo ir „Eurovaistinės” kalėdiniame bėgime dalyvavo rekordiškai daug bėgikų

Sostinės senamiestyje jau 48-ąjį kartą įvyko tradicinis ir bene seniausias bėgimas Lietuvoje – „Eurovaistinės“ kalėdinis bėgimas. Žiemos šalčio nepabūgo ir bėgimui šiemet registravosi rekordinis visų laikų bėgikų skaičius – daugiau nei 4000 sporto entuziastų. Bėgimas jau antrus metus iš eilės vyksta vakare, kuomet miestas pasipuošia tūkstančiais šventinių lempučių, tai ir traukia bėgikus šventiškai ir aktyviai praleisti vakarą mieste.

Bėgti ryžosi rekordiškai daug bėgikų

Paskutinių metų tendencijos ir kituose renginiuose rodo, jog bėgimas ir bėgimo renginiai po truputį grįžta į populiarumo bangą, kuri vyravo iki pandemijos laikotarpio. Praėjusių metų „Eurovaistinės“ kalėdinis bėgimas sulaukė apie 3100 užsiregistravusių bėgti dalykių, o šiemet – perkopta 4000 dalyvių riba. Labiausiai džiugina tai, jog žmonės po truputį atrandą bėgimą žiemą ir jei anksčiau bėgimo batelius audavosi tik šiltuoju metų laikų, dabar žiemą bėgikų lauke galima pastebėti vis daugiau.

Kalėdinis bėgimas – linksmiausias metuose

Jau tuomet, kada Kalėdiniame bėgime prasidėjo tradicija puoštis kalėdiniais kostiumais, „Eurovaistinės“ kalėdinis bėgimas

tituluojamas ne tik šventiniu, bet ir linksmiausiu metų bėgimu – tai ne tik puiki pramoga dalyviams, bet ir miesto svečiams ir žiūrovams, kurie gali pasijausti lyg stebėtų tikrą šventinį karnavalą. Renginys jau antrus metus organizuojamas vakare – tuomet ne tik gražiausiai apsišviečia miestas, eglutė, bet šventinėmis lemputėmis pasidabina ir bėgikai, tad miestą užlieja tikra šviečianti ir nuotaikinga bėgikų banga.

Nepabūgo šaltuko

Nors bėgti žiemą ryžtasi dar ne kiekvienas, „Eurovaistinės“ kalėdinis bėgimas sukviečia tikrus bėgimo entuziastus ir tuos, kurie dar tik bando bėgimą šaltuoju metų laiku prisijaukinti. Bene 5 laipsniai šalčio bei sniegas neatbaidė – šiais metais bėgimo renginyje daly

vavo daugiausiai dalyvių nei bet kada. Šiais metais viso registravosi 4005 bėgikų: daugiausiai iš jų, net 1298 iš jų rinkosi 12 kilometrų distanciją, 1245 – 6 kilometrų trasą, o 866 – 3 kilometrų distanciją.

Greičiausi bėgimo dalyviai

Ilgiausioje, 12 km ilgio distancijoje greičiausia buvo Gitana Akmanavičiūtė (47 min., 49,5 sek.), antrą vietą užėmė Milda Eimontė (48 min. 17.4 sek.) ir trečioji – Inga Bartkė (48 min. 45,2 sek.). Vyrų greičiausiame trejetuke pirmasis buvo Lukas Prokopavičius (40 min. 17,3 sek.), antrasis Dominykas Pacauskas (40 min., 35,2 sek.) ir trečią vietą užėmė Vilius Aleliūnas (41 min. 4,2 sek.).

6 km distancijoje greičiausia dalyvė buvo Danielė Šatikaitė (23 min. 52,7 sek.), antroji buvo Gabija Ražaitytė (27 min. 17,3 sek.) ir trečioji – Iveta Valūnaitė (24 min. 49,2 sek.). Vyrų tarpe pirmasis atbėgo Lukas Tarasevičius (19 min. 7,4 sek.), antras atbėgo Aivaras Čekanavičius (19 min. 45,5 sek.) ir trečiasis – Darius Petkevičius (20 min. 1,1 sek.).

3 km distancijoje greičiausia moteris buvo Kastė Rutkauskaitė (11 min. 33,2 sek.), antroji – Violeta Lajevska ir trečią vietą užėmė Neringa Norkutė (12 min. 22,6 sek.). Vyrų tarpe greičiausias buvo Rimvydas Alminas (9 min. 27,9 sek.), antras Darius Petkevičius (9 min. 54,1 sek.) ir trečiasis – Jevgenijus Galuška (10 min. 0,7 sek.).