Šiemet tradicinis Eurovaistinės kalėdinis bėgimas nustebins – šventiniais kostiumais pasipuošę bėgikai bėgs tamsoje

Tradicinis bėgimas vyks jau 47 kartą

Kiekvienais metais prieš didžiąsias šventes sostinės gatves užplūsta šventiškai ir džiugiai nusiteikę bėgikai, dalyvaujantys jau tradiciniu tapusiame šventiniame bėgime. Šiais metais Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas vyks jau 47-ąjį kartą.

Pirmosios varžybos buvo surengtos dar 1975 metais – bėgimo entuziastai bendraminčių būryje norėjo kartu atšvęsti Naujuosius metus. Tąkart bėgime dalyvavo 77 bėgikai. Tačiau jų entuziazmas ir vienybė persidavė ir išplito visoje bėgikų bendruomenėje – šiandien tūkstančiai bėgimo aistruolių paskutinį kartą metuose susirenka pasimatyti su draugais ir bendraminčiais, o ištroškę azarto – pasivaržyti.

Šiais metais renginys bus išskirtinis – dalyviai švies bėgdami vakarinėmis Vilniaus gatvėmis

Šiemet dalyvių laukia dar kalėdiškesnė šventė – renginio programa pasislinko taip, kad dalyviai galėtų bėgti jau sutemus, kai sostinės gatvėse atsiskleis tikra žėrinti bei magiška kalėdinė dvasia. Taip dalyviams atsivers kalėdiniais papuošimais padabintas miesto centras, o taip pat atsivers kiekvienais metais įspūdinga Vilniaus miesto Kalėdinė eglutė.

Renginio organizatoriai taip pat nori sukurti gražų reginį ne tik patiems dalyviams, bet ir miestiečiams, tad visi bėgikai kviečiami pasidabinti šviečiančiais atributais – lempučių girliandomis, šviečiančiomis kepurėmis ar kitais akcentais. Taip bėgikų kolona virs tikru magišku Kalėdų dvasią skleidžiančiu paradu.

Kalėdinis bėgimas išskirtinis –  bėgimo karnavalas su šventiniais kostiumais

Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas išsiskiria ne tik šventine nuotaika, bet ir išskirtiniais dalyviais, bėgimo šventei specialiai pasidabinusiais kalėdiniais kostiumais. Dalyviai pasidaro dar didesnę šventę – ruošiasi ne tik bėgimo daliai, tačiau ir ieško linksmiausio šventinio kostiumo, su kuriuo įveikia savo pasirinktą distanciją. Pasipuošę bėgikai sukuria tikrą kalėdinį karnavalą mieste, kuris džiugina ir miestiečių bei sostinės svečių akis.

Dalyvių gretose galima pamatyti ne tik Kalėdų senelių, snieguolių ar stebuklingų šiaurės elnių, bet ir nuotakų, kunigų ar net dinozaurų, taip pat įvairių filmų personažų, pvz. „Džokerį“ ar „Žmogų vorą“.